Search

تالار گفتمان (مشاوره رایگان)

Please or عضویت to create posts and topics.

کمردرد

با عرض سلام ،احترام و تبریک سال نو خدمت شما جناب دکتر

من حدود شش ماه پیش هنگام نشستن روی زمین عضلات کمرم گرفت و وقتی خواستم از زمین بلند شوم درد بیشتر شد چنانکه یک دفع ضعف کردم و پس از اینکه برخواستم توانایی راه رفتن نداشتم و چهار دست و پا خودم رو به خونه رسوندم و اصلا نمیتونستم از جام بلند شم.به دکتر عمومی مراجعه کردم و آمپول های depo-mwdrol و کتورولاک و بتامتازون رو طی دو روز تزریق کردم که خداروشکر خوب شدم و شرایط عادی شد.پس از اون برای خاطر جمعی و همچنین درد کمی که در کمر و روی باسن داشتم مجددا مراجعه کردم به دکتر ارتوپد که ایشون MRI نوشتن و پس از دیدن تصاویر  یک کپسول ایندومتاسین25 بصورت 24 ساعتی و یک قرص پوکساکیم10 بصورت 24 ساعتی تجویز کردن پس از استفاده حدودا سه ماهه این دارو ها الحمدلله خوب هستم ولی گاها دردی دارم یا روی باسن یا قسمت پایین کمر و به ندرت در پاها که البته دردهای خفیفی هستند و هرزگاهی سراغم میان البته در ایام نوروز که حدود 20 روز خونه بودم و زیاد دراز میکشیدم و فعالیتی نداشتم روزهای بیشتری درد داشتم ولی الحمدلله دردهای خفیف.

لطف کنید نظرتون رو در مورد اوضاع کمرم بگید؟آیا نیاز به جراحی دارم ؟(عکسها رو بارگزاری کردم)

جناب دکتر ،متخصص ارتوپد به من گفتن اصلا پیاده روی و دوچرخه سواری یا کوهنوردی نکنم میخواستم بدونم بعداز شش ماه هنوز این ورزش ها رو انجام ندم و یا با دستور خاصی انجام بدم؟ مخصوصا پیاده روی و دوچرخه سواری ؟(البته از همون زمان هفته ایی یک مرتبه در استخر ورزش میکنم )

نیاز به بستن کمربند در حین فعالیت روزانه هست؟

در صورتی که تقویت عضلات کمر موثمر ثمر می باشد لطفا راهنماییم کنید چه ورزشهایی انجام بدم؟

ضمنا مرد با مشخصات سن:28     شغل:کارمند       قد:180     وزن:95   هستم.

پیشاپیش از بذل توجه جنابعالی ممنونم.

فایل های آپلود شده:
  • دسترسی به آپلود نیاز به ورود دارد.

درود به شما

لطفا کات های عرضیMRI رو کامل بفرستید(عکس سوم)، کات مربوط به دیسک ۴و۵

دکتر محسن القاسی جراح مغز و اعصاب

باسلام ممنون از حسن توجه جنابعالی

تصاویر درخواستی بارگزاری گردید.

فایل های آپلود شده:
  • دسترسی به آپلود نیاز به ورود دارد.

درود

به نظر من فعلا نیاز به جراحی ندارید ولی باید خیلی مراقبت کنید