Search
Close this search box.

ورزش های مناسب برای شما

افراد بنا بر وضعیت بدنی و علاقه خود رشته های مختلف ورزشی را برگزیده و در آن فعالیت می کنند ، این در حالی است که بعضی از رشته های ورزشی مناسب بعضی از افراد نیست و ممکن است در دراز مدت به بدن آنها آسیب وارد نماید ، این در حالی است که کلیه حرکتهای ورزشی را زیر نظر مربی متبحر انجام دهند ، چنانچه این گروه از افراد این حرکات را به درستی انجام ندهند وضع بسیار بدتر خواهد بود و در مدت زمان کمتری این روند آسیب پیش خواهد رفت .

در صورتی که اگر انتخاب رشته ورزشی زیر نظر مربی های علمی و متناسب با وضعیت بدنی صورت پذیرد ، این ورزش می تواند متضمن سلامتی جسمانی شما باشد . 
موضوع بسیار مهمی که در خصوص بهداشت و سلامت ستون فقرات وجود دارد ، تقویت عضلاتی میباشد که ستون فقرات را دربرگرفته است . نکاتی که باید در انواع ورزش ها مراقب انها باشیم به شرح ذیل میباشد :

  • ضربه های ناگهانی به سر و ستون فقرات
  • بپر بپر کردن
  • خم شدن بیش از حد ستون فقرات و گردن
  • فشار بیش از حد به ستون فقرات و دیسکها

بطور کلی در ورزش و تمرینات سعی کنید ماهیچه های نگهدارند ستون فقرات را قوی نموده تا از بروز آسیب های دیسک های ستون فقرات جلوگیری بعمل آید . با افزایش سن حجم توده عضلات کاهش و حجم توده چربی بدن خصوصا در ناحیه میانی افزایش پیدا می کند ، همین موضوع خصوصا در افرادی که شکم دارند باعث می شود که فشار بر ستون فقرات بیشتر شده و فرد بیشتر در معرض خطر قرار گیرد . بنابراین همیشه همواره ورزش به همراه رژیم مناسب در کنار یکدیگر نتایج چشمگیرتری به همراه خواهد داشت .
بطور کلی برای هر شخصی در هر سنی ورزش شنا و پیاده روی پیشنهاد میگردد . البته افرادی که مشکل حرکتی داشته و عمل جراحی انجام داده اند باید کلیه حرکات را با نظر پزشک معالج خود انجام داده تا از بروز هر گونه آسیب جلوگیری به عمل اید .

فراموش نکنیم که ستون فقرات محور تمام حرکات بدن میباشد و با داشتن ستون فقراتی سالم میتوانیم دامنه حرکات مناسب و گسترده ایی داشته باشیم .