Search

تالار گفتمان (مشاوره رایگان)

آدرس در انجمن - شما اینجا هستید:انجمنپرسش و پاسخ: سوال مربوط به مغزتشنج
Please or عضویت to create posts and topics.

تشنج

درود بر دکتر عزیز و دوست داشتنی

من آرمان هستم از اصفهان که چندین مرتبه در دایرکت اینستاگرام ازتون راهنمایی خواستم امیدوارم بخاطر داشته باشید

الینا دختر ۱۱ساله که رفته بودیم پیاده روی گفت چشمام نمیبینه و حالم بده و رفته رفته هوشیاری دختر عزیزم کم شد تا اینکه ۲ مرتبه پشت سر هم تشنج کردن و با تزریق دیازپام و ... و حدودا ۳ روز در پی آی سی یو هوشیاری کم کم برگشت و ابتدا پزشک اعلام کرد انسفالیت هست ولی پس از بررسی و مشکوک شدن در ام آر آی وLP و رد انسفالیت و سکته به توده در تومپرال چپ مغز مشکوک شده و پس از ام آر اس گفتن توده هست و ما را به جراح مغز جهت بیوپسی برداشت نمونه و آزمایش معرفی نمودن

همچنین همان زمان در مرکز نقشه برداری مغز دانشگاه تهران جهت انجام ام آر آی آنالیز و انتشاری DTI انجام دادیم.
بعد با مشاوره با دو جراح قرار شد ۶ ماه بعد از اولین حمله مددا MRI تکرار شود که انجام دادیم ودر MRIجدید که در مردادماه سال ۹۸ انجام دادیم خدا را شکر دیگر اثری از ضایعه نبود
ولی چند روز بعد از EEGمجدد و بدون مشکل خاص یکمرتبه همان حالت برایش پیش آمد ولی در حد کمتر
ولی اتفاق افتاد و مجددا در بیمارستان بستری شد و مجددا MRI جدید گرفته شد که خدا را شکر اثری از ضایعه نبود
البته همان ابتدا پزشک داروی لوبل ۵۰۰ روزی دو مرتبه و کارمابازپین تجویز نمودند که حدود ۲ ماه از قطع دارو مجددا تشنج دوم در شهریور ماه اتفاق افتاد
در مرداد ماه ۹۸دکتر مهدی پارسا MRS درخواست کردند که انجام دادیم و خدا را شکر گفتند چیزی از ضایعه یا اختلال وجود ندارد و در حال حاضر داروی لوبل ۱۰۰۰ روزی دو مرتبه و والپرسدیم اورلپت روزی ۲۰۰ میلی‌گرم و دپاکین شبی ۵۰۰ میلی گرم مصرف میکند و جدیدا یونیماید ۵۰ روزی دو عدد
که پرخوری و چاق شدن را نیز بهمراه داشته
در تیرماه ۹۹ دکتر جعفر مهوری EEG مانیتورینگ انجام دادند که پس از ۴روز از قطعی دارو دخترم تشنج کردند که کانون تشنج و سیژر را تشخیص دادند و مجددا MRI با و بدون ماده حاجب انجام شد که گفتند MTS
هست ( لوب تمپورال اسکلروز مزیال)
و باید کمسیون گرفته شود تا ببینیم داروی جدید تجویز کنیم یا عمل
در ضمن چند روز پس از انجام مانیتورینگ دخترم اختلال بینایی نیز پیدا کرده و میگه اطراف هر چیزی را گه نگاه میکنم بصورت تار میبینم
مثل صورت من که اطراف را تار می‌بینه
تصاویر مانیتورینگ و جواب MRI و پریمتری ضمیمه میباشد
جواب و نتیجه اش را میشه راهنمایی کنید و من را از نگرانی در آورید
خدا به شما دکتر نازنین و خانواده سلامتی و طول عمر با عزت بده الهی

و منتظر نظریه شما دکتر عزیزم هستم و اگر نیز صلاح میدانید که خدمت برسم تا در اسرع وقت خدمت حضرتعالی برسیم

در پایان از خداوند آرزوی سلامتی و طول عمر برای شما و خانواده ی گرامیتان دارم خیلی خیلی نگران دخترم هستم چون هم تک فرزند هست و هم دنیای من

امیدم بعد از خدا به شما استاد کاربلد ودوست داشتنی هست

به امید دیدار

دوستدار شما محمدرضا آرمان از اصفهان

09131042832

09220012716

فایل های آپلود شده:
  • دسترسی به آپلود نیاز به ورود دارد.

درود به شما

بله کاملا به یاد دارم، لطف کنید عکس آخرین MRI رو بفرستید از روی گزارش نمیشه نظر دقیق داد

در ضمن داروی ضد تشنج نباید قطع میشد

ara-arman has reacted to this post.
ara-arman
دکتر محسن القاسی جراح مغز و اعصاب

درود و سپاس  دکتر گرانقدر

MTS اسکلروز لوب تمپورال سمت چپ مغز همان چروکیدگی قسمتی از مغز هست؟

علت اختلال و تاری بینایی گسترش تشنج به مرکز بینایی هست؟

و تاری دید را چه کنیم؟

در مان دارویی و یا چیزی بجز عمل وجود نداره؟

و با توجه به اینکه دختر من فقط 12 سال سن داره اگر عمل نشه آسیب غیرقابل برگشت خواهد داشت؟

آیا موارد مشابهی مثل ما داشته اید؟

جواب پریمتری چشم و تصاویر آخرین MRI ضمیمه می باشد

دکتر نازنین خیلی نگران و مردد هستم نمی دانم چه کنم

واقعا بعد از خدا امیدم به استادی همچون شما دکتر دلسوز و فداکار می باشد

فایل های آپلود شده:
  • دسترسی به آپلود نیاز به ورود دارد.

درود

با توجه به MRI فعلا درمان دارویی رو توصیه میکنم

ara-arman has reacted to this post.
ara-arman
دکتر محسن القاسی جراح مغز و اعصاب
Search